(06272) 2 70 03 dnz-zolushka-4@yandex.ua
 Регистрация

Програмно-методичне забезпечення дошкільної освіти в Україні

Viktoria 10-02-2017, 12:40 767 Програмне забезпечення

Про чинні програми з дошкільної освіти в Україні

  Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.06.2014 № 1/9-446 «Щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» реалізація Базового компонента дошкільної освіти забезпечується освітніми програмами та навчально-методичною літературою, що затверджена або рекомендована Міністерством освіти і науки України чи схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

У 2016 - 2017 навчальному році чинними є:

1) комплексні освітні програми:

Програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (науковий керівник Проскура О.В., Кочина Л.П., Кузьменко В.У., Кудикіна Н.В.)


Програма виховання  і навчання дітей від 2 до 7 років  «Дитина» (3 видання, доопрацьоване та доповнене) розроблена на виконання Закону України "Про дошкільну освіту". Програма «Дитина» є комплексною варіативною програмою, в якій відображенні вимоги до змісту дошкільної освіти.Програма призначена для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, батьків, студентів і викладачів вищих і середніх педагогічних навчальних закладів.


Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (авторський колектив  Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.).
 

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» пропонує орієнтири змістового наповнення освітньої роботи з дітьми, націлює педагогів і батьків на  особистісний розвиток дітей за основними напрямами та робить окремий акцент на ігровій діяльності – провідному виді діяльності для всього дошкільного дитинства, незамінному засобі розвитку дітей.  Основний програмовий зміст упорядковано за розділами:

  • «Фізичний розвиток»,

  • «Пізнавальний розвиток»,

  • «Мовленнєвий розвиток»,

  • «Художньо-естетичний розвиток»,

  • «Ігрова діяльність».

   У кожному розділі окреслюються ключові освітні завдання, подаються поради батькам стосовно організації спільного буття дорослих з дітьми та визначаються показники розвитку дітей.


Програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг»  (керів проекту: Жебровський Б. М.; науковий керівник: Богуш А. М.; авторський колектив: Богініч О.Л., Богуш А.М. та ін.).
 

 Програма розвитку дітей від пренатального періоду до 3-х років «Оберіг» розроблена з метою актуалізації питань становлення майбутньої особистості, починаючи від зачаття дитини, її народження, подальшого розвитку, виховання і навчання у перші три роки життя.Змістове наповнення програми узгоджено із чинним нормативно-правовим законодавством та Базовим компонентом дошкільної освіти. У програмі  розкриваються особливості розвитку дитини раннього віку, включаючи пренатальний і перинатальний періоди розвитку; визначаються основні завдання за змістовими розділами, що охоплюють  найважливіші етапи життєдіяльності малюка певного віку; містяться орієнтовні показники розвитку та поради батькам. Крім цього, наприкінці кожного року життя  представлено інформацію про досягнення психічного розвитку дитини, що виявились у цей віковий проміжок.           Матеріали програми адресовано турботливим батькам, педагогам і психологам різних форм здобуття освіти дітьми раннього віку.


2) парціальні освітні програми:

Програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості» (автори Борщ Р.М., Самойлик Д.В.).

Програма "Радість творчості" – це сучаснапарціальна програма з художньо-естетичного розвитку дітей раннього ідошкільного віку. Особливу увагу в ній приділено виявленню, збереженню тарозвитку творчого й особистісного потенціалу дитини. Серед пріоритетних завданьпрограми – розвиток емоційно-естетичного сприймання та ціннісного ставлення докраси навколишнього світу, формування уявлень про різні види мистецтва та їххарактерні особливості, розвиток творчих здібностей і збагаченняіндивідуального художньо-естетичного досвіду кожної окремої дитини. Змістпрограми узгоджено з основними вимогами та концептуальними засадами Базовогокомпонента дошкільної освіти (редакція 2012 року) та чинних програм виховання,розвитку і навчання дітей віком від 2 до 6(7) років.
У програмі "Радість творчості" висвітлено особливостіхудожньо-естетичного розвитку дітей раннього і дошкільного віку, подано освітнізавдання та орієнтовні показники життєвої компетентності за визначенимитематичними розділами, розкрито основні підходи до організації педагогічноїдіяльності. Для педагогів різних форм здобуття дошкільної освіти та батьків.

«Англійська мова для дітей дошкільного віку» (автор Шкваріна Т.М.).

 

Програма є складовою навчально-методичного комплексу для здійснення дошкільної іншомовної освіти. В ній обґрунтовується доцільність початку системного навчання дітей англійської мови зі старшого дошкільного віку, пропонується авторська система навчання, концепція та зміст орієнтовної програми навчання, розподіл програмного матеріалу між заняттями за роками навчання. Для вчителів іноземної мови в дошкільних закладах та загальноосвітніх школах, студентів та викладачів вищих навчальних закладів  різних видів акредитації, які ведуть підготовку педагогічних працівників  для раннього навчання англійської мови.


«Граючись вчимося. Англійська мова. Програма для дітей старшого дошкільного віку, методичні рекомендації (автор Гунько С.).


 

Доведено, що маленькі діти сприймають світ переважно образами. У межах експериментального дослідження автори видання розробили програму та методику навчання дітей старшого дошкільного віку англійської мови. Програма базується на результатах сучасних психолого-педагогічних та методичних досліджень, що розглядають навчання іноземної мови як процес особистісного розвитку дитини, не обмежуючи самостійність і творчу ініціативу педагога. Методика навчання дітей англійської мови враховує особливості мимовільного засвоєння навчального матеріалу, що передбачає включення важливої та цікавої інформації, яка привертатиме увагу дошкільників, максимально зацікавивши їх. Для вчителів англійської мови та вихователів дошкільних навчальних закладів.


Для програмно-методичного забезпечення освітнього процесу слід керуватись Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2016 - 2017 навчальному році, що розміщений на сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua).


 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Похожие новости

Нормативно-правова база з забезпечення дошкільної освіти в Україні

 Нормативно – правова база з організації дошкільної освіти в Україні Закони України:Про

10.02.17 Нормативно-правова база
Організація харчування в ДНЗ

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і

20.11.16 Організація харчування
Проект "Вчимося жити разом"

17- 18 жовтня у місті Костянтинівка Департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації за

07.11.16 Информация / Новини
Історія дошкільного закладу

   СТОРІНКА ІСТОРІЇДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ №4 МІСЬКУО «ПОПЕЛЮШКА»Наше кредо: «Не

13.09.16 Історія дошкільного закладу
Правила прийому до днз

 ПРАВИЛА УТРИМАННЯ, НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ      Правила діють

13.09.16 Прийом дітей до ДНЗ

Copyright © 2016 . Все права защищены. Копирование материала строго запрещено.
Закрити