(06272) 2 70 03 dnz-zolushka-4@yandex.ua
 Регистрация

Інноваційна діяльність

Viktoria 23-02-2017, 08:19 830 Інноваційна діяльність

 

 

Інноваційні технології навчання та виховання в дошкільному закладі

З появою Державного стандарту дошкільної освіти в Україні, яким є  Базовий компонент  (оновлена редакція), розкривається інваріантна та варіативна частина змісту дошкільної освіти, яка надає широкі можливості для створення регіональних та авторських програм, впровадження  в практику роботи дошкільних навчальних закладів інноваційних педагогічних технологій.

Сьогодні багато що з минулого досвіду не відповідає потребам сучасного дошкільного закладу, як і суспільства в цілому. Тому для того, щоб освітня галузь продуктивно розвивалася, потрібні нові ідеї, нові технології навчання й виховання, керівництва закладом. Добре організована інноваційна діяльність завжди має характер наукового пошуку, прогностичне спрямування.

Слово «інновація» походить від латинського і в перекладі означає «оновлення, новинка, зміна». «Інновація - це нове явище в чому-небудь».

Основні види інноваційних технологійякі застосовуються у дошкільних закладах:
1. Здоров'езберігаючи технології: основною їх метою є створення умов для формування у вихованців уявлення про здоровий спосіб життя, про вміння надати собі і ближньому першу медичну допомогу, а також формування і розвиток знань, умінь і навичок, необхідних для підтримання власного здоров'я. Формами роботи є спортивні свята, фізкультхвилинки між заняттями, ранкова гімнастика, гімнастика для очей, дихальна гімнастика, пальчикова і динамічна гімнастика, релаксація, прогулянки не тільки на території дитячого саду, але і в лісопаркових зонах, спортивні ігри, загартовування, водні процедури.

2. Проектна діяльність: її сенс полягає у створенні проблемної діяльності, яка здійснюється дитиною спільно з педагогом. Знання, які дитина отримує в ході роботи над проектом, стають його особистим надбанням і міцно закріплюються у наявній системі знань про навколишній світ.
3. Розвиваючі технології: у традиційному навчанні дитині видається для вивчення вже готовий продукт, шаблон дії. При розвиваючому навчанні дитина самостійно повинна прийти до якої-небудь думки, вирішення проблеми в результаті аналізу своїх дій.
4. Корекційні технології: їх метою є зняття психоемоційного напруги дошкільнят. Види: казкотерапія, кольоротерапія, музична терапія, пісочна терапія, екотерапія, лялько терапія тощо.
5. Інформаційні технології: використання ІКТ на заняттях у  дошкільних закладах має ряд переваг перед традиційними формами організації занять. Комп'ютер привабливий для дітей, використання анімації, слайдових презентацій, фільмів дозволяє викликати активний пізнавальний інтерес у дітей до досліджуваним явищам. Способи візуальної підтримки матеріалу дозволяють домогтися тривалої концентрації уваги вихованців, а також одночасної дії відразу на кілька органів чуття дитини, що сприяє більш міцному закріпленню нових отриманих знань.

6. Пізнавально-дослідницька діяльність: основною метою є створення експериментальної діяльності, активним учасником якої виступає дитина. Безпосередню участь дитини в ході експерименту дозволяє йому на власні очі побачити процес і результати.
7. Особистісно-орієнтовані технології: мета цієї технології – створення демократичних партнерських гуманістичних відносин між дитиною та вихователем, а також забезпечення умов для розвитку особистості вихованців. При особистісно-орієнтованому підході особистість дитини ставиться в главу навчання.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Похожие новости

Програмно-методичне забезпечення дошкільної освіти в Україні

Про чинні програми з дошкільної освіти в Україні  Відповідно до листа Міністерства освіти

10.02.17 Програмне забезпечення
Нормативно-правова база з забезпечення дошкільної освіти в Україні

 Нормативно – правова база з організації дошкільної освіти в Україні Закони України:Про

10.02.17 Нормативно-правова база
Вітаємо з Днем працівників освіти!

Всіх, завдяки кому злітають в небо літаки, будуються міста, здійснюються відкриття і входять в

29.09.16 Новини
Напрямки роботи ДНЗ

Пріоритетні напрямки роботи:               У дошкільному

14.09.16 Напрямки діяльності ДНЗ
Правила прийому до днз

 ПРАВИЛА УТРИМАННЯ, НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ      Правила діють

13.09.16 Прийом дітей до ДНЗ

Copyright © 2016 . Все права защищены. Копирование материала строго запрещено.
Закрити