(06272) 2 70 03 dnz-zolushka-4@yandex.ua
 Регистрация

Етапи розвитку мовлення дитини

Viktoria 25-02-2021, 23:54 268 Паламарчук Вікторія Валеріївна

Дорогі батьки, ви, звичайно, знаєте, що дитина не народжується зі сформованим мовленням. Мовлення формується поступово. Крок за кроком малюк вчиться розмовляти: спочатку вимовляти окремі звуки і прості слова, потім пов'язувати ці слова між собою, будувати різні за складністю речення і лише потім - виразно і послідовно викладати свої думки.

Розглянемо етапи нормального мовленнєвого  розвитку дитини:

- До 1,5-2 років в мовленні малюка повинні з'явитися прості речення, що складаються з двох, трьох слів. В активному мовленні дитини з’являються в активній мові перші прикметники: «гарний», «поганий», «великий», «маленький». Не засмучуйтеся, якщо вони будуть звучати нечітко, нерозбірливо.

- До 3 років з мовлення дитини зникає  фізіологічне пом'якшення (до цього малюк практично всі приголосні звуки вимовляв пом'якшено). Дитина правильно відтворює голосні і всі прості приголосні звуки ([б], [б'], [п], [п'], [м], [м'], [т], [т'], [н], [н'], [к], [к'], [г], [г'],[в], [в'], [ф], [ф'], будує прості поширені або навіть складносурядні речення з великою кількістю граматичних помилок. Він легко запам'ятовує і розповідає невеликі віршики.

- До 4 років малюк повинен правильно вимовляє свистячі звуки [с], [С'], [З], [З'], використовувати в мовленні складнопідрядні речення. Він із задоволенням розповідає про те, що бачив на прогулянці або по телевізору, що йому прочитали. Не наполягайте, щоб дитина правильно вимовляв в цьому віці звук [р]. Дуже часто бажання мами і тата навчити дитину оволодіти складним звуком і невміння робити це призводять до виникнення серйозного порушення звуковимови.

- До 5 років малюк повинен правильно вимовляти шиплячі звуки [ш], [ж], майже не допускати в мовленні граматичних помилок, повинен зв'язно розповісти про те, що зображено на серії картинок або на одній картинці.

- У 6 років нормально розвинена дитина правильно вимовляє всі звуки рідної мови, практично не допускає в мовленні граматичних помилок, володіє всіма формами усного мовлення: діалогічної, монологічної, контекстної та ситуативної.

Останнім часом різко зросла кількість дошкільнят з мовленнєвими проблемами. Все більше зустрічаються діти з важкими мовленнєвими розладами. І батьки звертаються до логопеда після 5 років. Однак при важких порушеннях мовлення до цього віку багато буває упущено, доводиться виправляти вже неправильно сформоване мовлення. На що буде потрібно багато зусиль, щоб надолужити згаяне. Так як період раннього дитинства є визначальним для становлення мовлення.

Чому це відбувається? Практично всі батьки стежать за фізичним розвитком своїх дітей. Чого не скажеш про мовленнєвий розвиток. Кожна дитина індивідуальна, в тому числі і в плані мовленнєвого розвитку.

Існують певні терміни появи мовлення (розглянуті вище). Якщо у дитини спостерігається відставання в мовленнєвому розвитку, це повинно служити для батьків «дзвіночком». Треба уважно спостерігати за подальшим мовленнєвим розвитком і звертатися за консультацією до фахівців.

Адже всім відомо, що від мовленнєвого розвитку залежить загальний психологічний розвиток і розвиток пізнавальних процесів: пам'яті, мислення, уяви, уваги дитини, формування сфери міжособистісної взаємодії.

Правильне  красиве, зв'язне  мовлення - запорука успішного навчання дитини у школі, оволодіння ним не лише рідною, а й іноземними мовами. 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Похожие новости

Розмовляйте с дитиною правильно!

Мовлення не передається у спадок, дитина переймає його від оточуючих. Тому так важливо, щоб дорослі

29.01.21 Паламарчук Вікторія Валеріївна
10 порад з розвитку мовлення дітей

10 порад з розвитку мовлення дітей дошкільного вікуМовлення  дитини розвивається під впливом

15.12.20 Паламарчук Вікторія Валеріївна
Розвиток мовлення. Поради батькам.

Розвиток мовлення дітей від 0 до 5 роківГоловна роль у розвитку пізнавальних здібностей і мовлення

25.11.20 Паламарчук Вікторія Валеріївна
Важливість артикуляційної гімнастики

Важливість артикуляційної гімнастики    Звуки мовлення утворюються в результаті складного

14.09.20 Паламарчук Вікторія Валеріївна
Мовленнєва готовність дитини до шкільного навчання

Мовленнєва готовність дитини до шкільного навчанняВ наш час від дитини в першому класі вимагають

14.04.20 Паламарчук Вікторія Валеріївна / Мовленнєві цікавинки

Copyright © 2016 . Все права защищены. Копирование материала строго запрещено.
Закрити